Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

28 maja 2023    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2023    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Radni nie chcą legalizować samowoli w Muszli Koncertowej

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Budżetowo-Gospodarczej Rady Miasta Kołobrzeg (przeczytaj), radni dyskutowali o przyszłości "Muszli Koncertowej" w uzdrowiskowej części miasta. Pierwsza sprawa, niezwykle kontrowersyjna, to fakt, że na obiekcie od kliku lat ma miejsce samowola budowlana. Stało się tak, gdy w nowelizowanym planie zagospodarowania strefy "A" uzdrowiska, unormowano kwestie związane z obiektami tymczasowymi. Osoba dzierżawiąca teren przegapiła termin wejścia w życie przepisów i doprowadziła do stanu, że na tym terenie jest samowola budowlana w postaci obiektu gastronomicznego. Obecnie, trwają starania na rzecz legalizacji tego obiektu w myśl obowiązujących przepisów, ale wymaga to umowy, z prawem do władania gruntem.

Radni podchodzili do tego planu z dużą rezerwą. Wskazywali, że podjęcie teraz uchwały na 9 lat dzierżawy, spowoduje, że będzie to przyłożenie ręki radnych do legalizacji samowoli budowlanej. Tymczasem rada miasta ma w jednolity sposób traktować wszystkich przedsiębiorców. Część radnych wskazywała, że jest zwolennikiem przetargu nieograniczonego na to miejsce. Podnoszono także uwagi dotyczące tego, że nie wiadomo tak naprawdę, co w tym miejscu ma być, zwłaszcza, że są skargi na hałas w muszli koncertowej i zakłócanie ciszy nocnej.

Osoba dzierżawiąca obiekt wskazywała, że działa tam od godziny 14 do 22. Jednak teren muszli jest otwarty i niestety ona nie ma wpływu na to, co dzieje się tam w nocy, a na zatrudnienie ochrony pozwolić sobie nie może. Jeśli radni przedłużą dzierżawę, zadeklarowała, że kwestia samowoli budowlanej zostanie wreszcie uregulowana. Radni negatywnie zaopiniowali ten projekt uchwały i wnieśli o pilne spotkanie z prezydentem. Ustalono, że odbędzie się ono we wtorek.


reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama