Broken Clouds

4°C

Kołobrzeg

29 lutego 2024    |    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil
29 lutego 2024    
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Otwarto biuro paszportowe, byli też pierwsi zainteresowani

Jak już wspominaliśmy na początku tygodnia na piątek zapowiedziano otwarcie biura paszportowego w Kołobrzegu i tak też się stało. Punktualnie o godzinie 8 uroczystego otwarcia dokonał wicewojewoda zachodniopomorski Mateusz Wagemann, poseł Czesław Hoc oraz starosta Tomasz Tamborski. Obecnie punkt otwarty jest trzy razy w tygodniu i co ważne nie trzeba się umawiać telefonicznie. Cały proces odbywa się błyskawicznie trwa przeważnie około 10 minut, co sprawdziliśmy gdy w punkcie znalazły się pierwsze osoby chętne do złożenia wniosku o paszport.

W 2022 roku powstanie takiego biura w naszym mieście zapowiedział starosta Tomasz Tamborski. Przez ten czas udało się znaleźć odpowiednie pomieszczenie przystosować go do standardów i wyposażyć w niezbędny sprzęt. Czesław Hoc wspominał na konferencji o wspólnych działaniach na rzecz powstania biura, o wyjazdach do Ministerstwa Infrastruktury, gdzie obiecano i posłowi i staroście, że takie biuro powstanie. I jak dodał "słowo ciałem się stało" i nie trzeba już jeździć do Koszalina czy Gryfic tylko od ręki po kilkunastu latach znów można to zrobić w Kołobrzegu.

Wicewojewoda Mateusz Wagemann, mówił, że z Kołobrzegu napływało sporo próśb o otwarcie takiego punktu. Tylko w zeszłym roku 2022 roku złożono w naszym regionie prawie 80 tysięcy wniosków. Do końca września tego roku przyjęto już 64 tysiące wniosków, trend i zapotrzebowanie w województwie się utrzymuje. Wraz z punktem w Kołobrzegu otwarto dziś też punkt w Stargardzie.

Biuro znajduje się w Kołobrzegu przy ulicy Grottgera 11.

W Kołobrzegu punkt nie systemu numerków, w całym regionie można już właściwie z miejsca taki dokument wyrobić. A jak to zrobić i co trzeba ze sobą zabrać zobaczyć to można w naszym materiale wideo.

Aktualizacja : Jak udało nam się dowiedzieć pierwszego dnia działania biura złożono 22 wnioski o wydanie paszportu.

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama