Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Powstaje kopia złotego naszyjnika sprzed 1500 lat

Artysta rzeźbiarz, Romuald Wiśniewsski, był ostatnio w Pommersches Landesmuseum w Greifswaldzie. To tam przechowywany jest najcenniejszy kołobrzeski zabytek, jakim jest złoty naszyjnik z ok. 550 roku, znaleziony we wsi Piotrowice w gminie Dygowo w 1913 roku (przeczytaj). W 1945 roku skarb został ewakuowany z ogarniętego walkami Kołobrzegu. Wcześniej był prezentowany w tutejszym muzeum.

W tym roku, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu obchodzi 60-lecie powstania. Z tej okazji, prezydent Anna Mieczkowska zadeklarowała ufundowanie kopii eksponatu dla Muzeum Miasta Kołobrzeg, na nową część wystawy poświęconą prahistorii ziemi kołobrzeskiej. Dzięki wielu staraniom, udało się zdobyć zgodę muzeum w Greifswaldzie na wykonanie kopii, a zadanie to powierzono właśnie Romualdowi Wiśniewskiemu. Kopia nie powstanie ze złota, ale będzie pozłocona.

Fot. Facebook Pracowni Artystycznej Romualda Wiśniewskiego (zobacz)

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama