Light rain

3°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające

Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu, złożyła zapytanie dotyczące waloryzacji opłat za użytkowanie wieczyste. Postępowanie wyjaśniające w tym zakresie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu. Zapytanie wraz z listą dokumentów i danych, które przydadzą się śledczym do oceny sprawy, trafiło do Urzędu Miasta Kołobrzeg. Jak wyjaśnia Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta, dokumentacja faktycznie do magistratu wpłynęła i miasto udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania oraz wnioski.

Iwona Pluta, prokurator rejonowy, w rozmowie z naszym portalem wskazała, że prowadzone postępowanie we wstępnym kierunku art. 231 kodeksu karnego, związanego z nadużyciem władzy, ma na celu sprawdzenie, czy w ogóle doszło do popełnienia przestępstwa, a jeśli tak, kto jest za nie odpowiedzialny. Sprawa ujrzała światło dzienne w związku z felietonem radnego Jacka Woźniaka (przeczytaj). Szef Klubu Radnych Niezależnych opisywał tam, że przez wiele lat miasto nie aktualizowało wartości nieruchomości: "Takich nieruchomości, dla których Urząd Miasta nie dokonał aktualizacji wyceny opłaty za użytkowanie wieczyste 10 lat i więcej, w naszym mieście jest… 138, z czego aż 69 więcej jak lat 15". Na tych nieruchomościach stoją obiekty turystyczne, gastronomiczne czy sklepy. Miasto przeprowadziło w tej sprawie kontrolę, po której pracę stracił jeden z urzędników, a jeden z naczelników przestał pełnić swoją funkcję (zobacz).

W przedmiotowej sprawie, niezwykle aktywny był radny Krzysztof Plewko z Klubu Radnych Niezależnych, który do prezydenta złożył kilka interpelacji. Co ciekawe, w piśmie z policji do miasta znalazły się wydruki jego zapytań. Skontaktowaliśmy się z radnym i zapytaliśmy o sprawę. Plewko stwierdził, że o zainteresowaniu prokuratury nic nie wie, ale chętnie złoży zeznania w tej sprawie.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama