Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Armaty powróciły po remoncie, wezmą udział w "Boju o Kołobrzeg"

Do kołobrzeskiego Muzeum Oręża Polskiego powróciły dziś dwie armaty przeciwpancerne 45 mm wzór 1939 (53-K) oraz wzór 1942 (M-42) po kompleksowym remoncie, rozebrane na części, wypiaskowane i złożone ponownie będą brały udział w inscenizacji historycznej "Bój o Kołobrzeg". Prace nad nimi trwały kilka miesięcy i zostały wykonane przez Pracownię Renowacji Zabytków Techniki Militarnej w Wolsztynie. Obie armaty są w pełni sprawne. Podczas dzisiejszej prezentacji symbolicznie pokazano ich działanie.

Konferencja ze szczegółami inscenizacji odbędzie się w przyszłym tygodniu, dziś zdradzono kilka informacji. Starosta Tomasz Tamborski poinformował, że w wydarzeniu weźmie udział orkiestra wojskowa Straży Granicznej. Całość rozpocznie się w sobotę 16 marca o godzinie 12. Inscenizacja potrwa około godziny. Na plaży znajdą się pojazdy, których do tej pory nie mogliśmy jeszcze oglądać. Następnie odbędzie się inscenizacja Zaślubin z Morzem. Nowością będzie możliwość udziały w lekcji żywej historii, pojazdy oraz rekonstruktorzy będą do dyspozycji wszystkich tych, którzy będą chcieli zrobić sobie zdjęcie przy wojskowym sprzęcie lub porozmawiać o historii. W niedzielę zaś na Cmentarzu Wojennym odbędą się uroczystości patriotyczne o godzinie 16.

18 marca muzeum przygotowało też marsz z pochodniami, po miejscach walk. Marsz skończy się około 20 na cmentarzu gdzie zostanie oddany hołd poległym przez wystrzał z armaty.

Konferencja oraz wystrzały armat w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama