Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Powiat twierdzi, że to samowola, gmina uważa, że działa legalnie

Powracamy do tematu kontenerów ustawionych za budynkiem Urzędu Gminy Kołobrzeg, przy płocie miejskiego targowiska (przeczytaj). W Wydziale Budownictwa Starostwa Powiatowego otrzymaliśmy informację, że tego rodzaju ustawienie obiektów należy uznać za samowolę budowlaną. Sprawą powinien zająć się Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Przypomnijmy, że według Ewy Pełechaty, zastępcy prezydenta Kołobrzegu ds. gospodarczych, kontenery stanęły niezgodnie z ustaleniami planu, co więcej, znalazły się częściowo na terenie miasta.

Jeszcze przed napisaniem artykułu, zadaliśmy pytania pod adresem Urzędu Gminy Kołobrzeg. Niedawno odpowiedzi udzielił nam zastępca wójta gminy - Artur Mackiewicz. Na pytanie, czy kontenery stoją zgodnie z planem miejscowym, dostaliśmy odpowiedź odmienną od stanowiska zastępcy prezydenta: "Mpzp [miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - dop. red.] nie zakazuje ustawiania kontenerów. Kontenery nie są budynkami". Zapytaliśmy, czy kontenery stoją na terenie gminy. A oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy: "Tak".

Z informacji, jakie otrzymaliśmy, wynikało, że w kontenerach mogą zajmować się dokumenty i archiwalia. Artur Mackiewicz odpowiedział i na te kwestie, zaprzeczając, że są tam dokumenty archiwalne. My tymczasem widzieliśmy, jak jacyś mężczyźni wynoszą z kontenerów jakieś skrzynki z teczkami, które były ładowane na samochód. Widać również, że w jednym z kontenerów znajdowały się regały.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama