Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nieoficjalne wyniki wyborów na wójtów

Aktualizacja (9:00)

Trwa podliczanie wyników wyborczych. Podajemy dane nieoficjalne i niepotwierdzone, gdyż w godzinach nocnych nie można zdobyć nawet nieoficjalnego potwierdzenia. W drugim mieście w powiecie kołobrzeskim, odbędzie się druga tura. Marcin Pawlak, którego komitet zdeklasował konkurentów i wprowadził do Rady Miejskiej w Gościnie 12 radnych, zdobył 49% głosów. To bardzo dużo, ale jednocześnie za mało, aby zakończyć rozgrywkę w pierwszej turze. Za dwa tygodnie zmierzy się z Robertem Fijałkowskim.

W gminie Ustronie Morskie będzie druga tura. Tam zmierzy się Grzegorz Czachorowski (37,62%) z Kamilem Lepą (26,44%). Gdy pisaliśmy artykuł, spływały dane, a z informacji opublikowanych przez PKW wynika, że Lepa wyprzedził Bernadettę Borkowską, która przegrała wybory na wójta.

W gminie Siemyśl będzie druga tura. Marek Dołkowski, dotychczasowy wójt zdobył 42,32% głosów i będzie walczył o reelekcję w drugiej turze z Wojciechem Pańką (29,82%)


W gminie Dygowo w pierwszej turze wygrał dotychczasowy wójt Grzegorz Starczyk. Otrzymał 71,49% głosów. Podobnie, zwyciężył wójt Rymania - Mirosław Terlecki, który otrzymał poparcie na poziomie 80,44%.

W gminie Kołobrzeg również będzie druga tura. Zakwalifikował się do niej Jerzy Wolski i Bartosz Góral. Włodzimierz Popiołek, dotychczasowy wójt, przegrał wybory.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama