Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

12 kwietnia 2024    |    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
12 kwietnia 2024    
    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Radni z Komisji Rewizyjnej zapoznali się z protokołem z kontroli inwestycji miejskich. Najwięcej zastrzeżeń było w zakresie wyposażenia nowej części RCK.


Wątpliwości zespołu kontrolnego jak i członków komisji wzbudziły uwagi akustyka Regionalnego Centrum Kultury w zakresie parametrów dostarczonego sprzętu i wyposażenia. Zdaniem pracowników RCK parametry te są gorsze od tych, jakie były oczekiwane. Przy okazji kontroli okazało się, że miasto zgadza się na zakup przez wykonawców miejskich inwestycji tańszych urządzeń, ale o zbliżonych parametrach. Ten problem był już dyskutowany podczas zakupu tańszego oświetlenia na stadionie czy ul. Rodziewiczówny. Jak twierdzą jednak władze miasta, jest to zgodne z prawem.

Radni zgodzili się z uwagami pracowników RCK, że dostarczony sprzęt musi mieć najwyższe parametry w określonym przedziale cenowym. Pracownicy Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta wyjaśniali, że znają uwagi RCK i sprawdzili zamówienie, jak również skonsultowali je z autorem projektu. Według niego dostarczony sprzęt nie budzi wątpliwości. Radni zobowiązali akustyka RCK do sporządzenia protokołu rozbieżności dostarczonego sprzętu w zakresie różnicy parametrów. Skrytykowali również RCK i Urząd Miasta za brak właściwej komunikacji przy odbiorcze nowej miejskiej inwestycji. Radny Jacek Woźniak zwrócił uwagę, że urzędnicy zbyt pobłażliwie podchodzą do postepowania wykonawców, a przecież ich celem jest reprezentowanie interesu mieszkańców, którzy w przyszłości będą korzystali z RCK. Jeżeli okaże się, że sprzęt nie będzie odpowiadał wymaganiom występujących w Kołobrzegu artystom, znowu bedzie trzeba ponosić koszty wynajmowania sprzętu. Inną sprawą, na którą zwracali uwagę radni w kuluarach, to fakt, że kosztorys inwestycji jest wykonywany na bazie określonego sprzętu w danym przedziale cenowym, a potem wykonawcy, którzy wygrali przetarg, zakupują różnego rodzaju wyposażenie, które budziło i budzi wątpliwości fachowców. Pieniądze zaoszczędzone na takiej zamianie, zgodnej z prawem oczywiście, zostają na koncie wykonawców. Na pytanie, czy jest to z korzyścią dla podatników, nikt nie potrafił odpowiedzieć. Radni powrócą do tematu po sporządzeniu informacji przez pracowników RCK.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama