Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

12 kwietnia 2024    |    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
12 kwietnia 2024    
    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W Bagiczu w Gminie Ustronie Morskie znajduje się przepiękny poniemiecki cmentarz dziecięcy. Nasz Czytelnik proponuje przenieść nagrobki do Kołobrzegu.


Pan Andrzej przysłał nam zdjęcia ewangelickiego cmentarza  w Bagiczu. Porozrzucane nagrobki, zarośnięty teren, żadnej informacji o tym, co tu kiedyś się mieściło. Pośród przepięknego drzewostanu znajdują się jednak dobrze zachowane nagrobki. Czytelnik zastanawia się, czy nie można ich przenieść do naszego lapidarium.

- Ten cmentarz wygląda i tak lepiej, niż jeszcze niedawno - mówi Roman Winiecki, inspektor ds. gospodarki komunalnej i ochrony przyrody w Urzędzie Gminy Ustronie Morskie. - Przyjechali tu dawni mieszkańcy i uporządkowali ten teren. My też o niego dbamy, ale niestety, różnej maści wandali ci u nas dostatek i to nie takie proste. Próbowaliśmy zlikwidować ten cmentarz, ale on jest wpisany do rejestru zabytków i po ponad roku starań dostaliśmy odpowiedź negatywną. Owszem, można tam zrobić lapidarium, ale na to potrzebne są pieniądze. Na pewno w tym roku to się nie stanie.

Inspektor Winiecki nie wyklucza możliwości przeniesienia dziecięcych nagrobków do lapidarium w Kołobrzegu, jednak jak zaznacza, niezbędne są uzgodnienia ze wszystkimi instytucjami i może się okazać, że jedynym wyjście będzie budowa lapidarium w Bagiczu.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama