Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

12 kwietnia 2024    |    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
12 kwietnia 2024    
    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Pracownicy Urzędu Miasta otrzymują kolejne urządzenie, które ma kontrolować ich pracę. To rejestrator czasu pracy. Obok kamer, ma usprawnić działanie urzędu.


Nowe urządzenia, na razie testowo, zostały już w magistracie zainstalowane. Posiadają kilka wariantów funkcjonowania, w tym możliwość zbierania i przetwarzania danych biometrycznych. Ale w swojej rewolucji kontroli pracy urzędników, kierownictwo Urzędu Miasta nie zamierza iść aż tak daleko. - Rejestrator czasu pracy funkcjonuje w wielu firmach i urzędach - tłumaczy Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta. - Zakupiony został w całości ze środków unijnych. Rzeczywiście istnieje możliwość by funkcjonował na tzw. dane biometryczne jednak z uwagi na przepisy w tym względzie, dotyczące zbierania danych biometrycznych, w naszym urzędzie ta funkcja nie będzie wykorzystywana - będzie działał na kartę, która będzie też identyfikatorem.

Jednak sami urzędnicy nie widzą potrzeby instalowania dodatkowych urządzeń, kontrolujących ich pracę. - Panie redaktorze, mamy zainstalowanych na Ratuszowej tyle urządzeń, że to lekka przesada - mówi jeden z wysokich rangą pracowników. - Mamy kamery, rzekomo dla zwiększenia bezpieczeństwa klientów, a służą one do kontrolowania z kim się spotykamy. Jak pan przyniósł gazety do urzędu to było wiadomo u kogo pan je zanosił. Sprawdza się regularnie nasza korespondencję, jakie strony odwiedzamy, co robimy gdy pracujemy. Można podsłuchiwać nasze rozmowy telefoniczne. Teraz jeszcze będzie kontrola wyjść i wejść. To lekkie przegięcie. Niech pan zapyta panią sekretarz, czy odbije kartę jak będzie wychodziła do fryzjera, a pana prezydenta, czy będzie wypełniał kartę drogową, gdzie był w podróży. Odpowiedź w urzędzie zna każdy.

Może i urzędnicy trochę przesadzają, bo w końcu otrzymują wynagrodzenie jak każdy, za czas przepracowany w imieniu i na rzecz pracodawcy, który ma prawo kontrolować, co, kiedy i gdzie robili. Ale ostatnio rzeczywiście obserwowalny jest większy tłok w miejscach, gdzie obiektyw kamery nie sięga...

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama