Overcast Clouds

-1°C

Kołobrzeg

29 listopada 2023    |    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk
29 listopada 2023    
    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tamborski o ochronie wód: zlewactwo

Jak instytucje odpowiedzialne za ochronę środowiska kontrolowały wylewanie nieznanej cieczy do Parsęty? Można to przeczytać w naszych artykułach, gdzie piszemy, że choć świadkowie mówią o wielokrotnym działaniu, to WIOŚ napisał, że było to jednorazowe. Tomasz Tamborski nazywa to "zlewactwem" i odnosi do działań związanych z katastrofą ekologiczną na Odrze.

W tym roku w powiecie zderzył się dwa roczniki, które rozpoczynają naukę w szkołach ponadpodstawowych. Dla ministerstwa nie ma problemu, ale problem ten musiały rozwiązać samorządy. Starosta przyznaje, że stworzone nowe oddziały, powstały nawet nowe klasy, na co przerobiono na przykład szatnię, żeby tylko uczniowie się pomieścili i nie trzeba było im odmawiać nauki w wybranej szkole. Obecnie, w powiecie kołobrzeskim w szkołach ponadpodstawowych uczy się 1144 uczniów w klasach pierwszych, z czego 30% pochodzi spoza powiatu. Przy okazji tematu szkół, pytamy Tomasza Tamborskiego, czy przeczytał podręcznik do HiT-u. Ten temat poruszaliśmy w poniedziałek (zobacz), gdyż dyrektorzy szkół negatywnie zaopiniowali podręcznik prof. Roszkowskiego. Internauci wskazywali, że ta krytyka podręcznika nabrzmiewa, ale mało kto go czytał. Starosta twierdzi, że wystarczają mu opinie wybitnych nauczycieli i znawców tematu.

Pytamy także o to, kiedy będzie maszt na starostwie i poprawi się jakość połączeń w centrum miasta. Jak się okazuje, procedura jest w toku i jeśli nic jej nie zatrzyma, to jest szansa, że zmiany nastąpią jeszcze w tym roku.reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama