Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wielkanoc z Tradycją w Charzynie

W sobotę 1 kwietnia w Sali Wiejskiej w Charzynie odbyło się jubileuszowe 20. spotkanie pod nazwą „Wielkanoc z Tradycją”. Koło Gospodyń Wiejskich w Charzynie to organizacja z wieloletnią tradycją, działająca na rzecz lokalnej społeczności Gminy Siemyśl od 1953 roku. Już po raz 20. panie z koła gospodyń zorganizowały „Wielkanoc z Tradycją”, która od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców powiatu. Spotkanie miało na celu prezentację tradycji wielkanocnych oraz wystawę rękodzieła. Atrakcją wydarzenia były konkursy na tradycyjną palmę, pisankę i babkę wielkanocną. Jury po przejrzeniu wszystkich prac, wyłoniło zwycięzców konkursów w kategorii:

Pisanka: I miejsce - Sołectwo Charzyno, II miejsce - Sołectwo Kędrzyno, III miejsce - Aneta Michalska-Jakubów z Kędrzyna;
Palma wielkanocna: I miejsce - Sołectwo Kędrzyno, II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich z Charzyna, III miejsce - Irena Perek z Charzyna;
Baba wielkanocna lub mazurek: I miejsce - Sołectwa Morowo, II miejsce - Aleksandra Łojek z Kędrzyna, III miejsce - Sołectwo Trzynik.

Nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu w Kołobrzegu, laureatom konkursów, wręczyli: wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś oraz radna Rady Powiatu w Kołobrzegu Wioletta Dymecka.

Gratulujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Charzynie organizacji wspaniałej imprezy, która kultywuje tradycje i zwyczaje wielkanocne naszego regionu.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama