Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024    
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jakość powietrza w mieście będzie teraz pod stałą całodobową kontrolą

Od poniedziałku trwają prace montaże nowej aparatury pomiarowej w ramach zadania: Rozbudowa stacji jakości powietrza - dostawa, montaż i uruchomienie aparatury pomiarowej oraz przebudowa ogrodzenia. Rozbudowywana stacja zlokalizowana jest na terenie rekreacyjnym na osiedlu Ogrody przy Skateparku na ul. Żółkiewskiego w Kołobrzegu.

Nowe urządzenie pomiarowe wyposażone jest w analizator do ciągłego, automatycznego pomiaru stężeń pyłu zawieszonego PM10/PM2.5. Po zamontowaniu aparatury wyniki pomiarów prezentowane będą na Portalu Jakości powietrza GIOŚ oraz w aplikacji mobilnej "Jakość powietrza w Polsce". Pomiary od 1 stycznia 2024 r. zostaną włączone do Programu Państwowego Monitoringu Ochrony Środowiska realizowanego przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Gmina Miasto Kołobrzeg dostała dofinansowanie w wysokości 50% na realizację zadania pn.: Rozbudowa stacji jakości powietrza - dostawa, montaż i uruchomienie aparatury pomiarowej oraz przebudowa ogrodzenia. Rozbudowywana stacja zlokalizowana jest na terenie rekreacyjnym na os. Ogrody przy Skateparku, ul. Żółkiewskiego w Kołobrzegu.

Koszt rozbudowy stacji wyniesie 242.310,00 zł, z czego 50% stanowiło będzie dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarz



Kod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama