Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

GDDKiA odpowiada na uwagi czytelników o ulicy Krzywoustego

Wielokrotnie pisaliśmy o sytuacji na ulicy Krzywoustego (odcinek pomiędzy Rondem Kołobrzeg Wschód a Rondme Patana). Bazowaliśmy na uwagach naszych czytelników, mieszkańców Janisk i Budzistowa. W związku z trwającymi tam pracami oraz problemami wynikającymi m.in. z organizacją ruchu, zwróciliśmy się z pytaniami do osoby odpowiedzialnej za współpracę z mediami w GDDKiA oddział w Szczecinie, Mateusza Grzeszczuka. Otrzymaliśmy od niego odpowiedź:
"Realizacja inwestycji, szczególnie w obszarze zurbanizowanym wiąże się niestety często z czasowymi niedogodnościami. GDDKiA jako inwestor reaguje na wszelkie sygnały dotyczące problemów podczas prowadzonych prac przez wykonawców - w wypadku DK11 w Kołobrzegu wykonawcą jest forma PORR. Z przeprowadzonej w środę kontroli przez służby GDDKiA i Inżyniera Kontraktu wynika, że  wykonawca inwestycji firma PORR powinien zapewnić wygrodzenia miejsc prowadzenia prac i udrożnić przejścia dla pieszych. Wykonawca - firma PORR został zobowiązany do wyrównania powierzchni ścieżek pieszo-rowerowych, które są w trakcie realizacji, aby zapewnić możliwość tymczasowego poruszania się po nich pieszych i zapewnienia właściwego wygrodzenia miejsc prowadzonych prac. W zakresie budowy odcinka DK11 rondo Janiska węzeł Kołobrzeg Wschód wchodzi przebudowa niewielkich odcinków ciągów pieszo-rowerowych w rejonie ronda przy centrum handlowym oraz wiaduktu nad drogą do m. Budzistowo oraz budowa nowych ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż nowej DK11 od ronda Patana do ronda przy centrum handlowym. Zakończenie prac planowane jest już w I kwartale przyszłego roku.
W kwestii nawierzchni na obecnej DW163, to w zakresie prac realizowanych przez GDDKiA jest przebudowa nawierzchni w obszarze kolidującym z prowadzoną inwestycją budowy DK11 - czyli w rejonie wiaduktu nad drogą do Budzistowa oraz skrzyżowania z drogą do m. Janiska. Na pozostałych odcinkach jest to odpowiedzialność zarządcy - Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, który powinien utrzymywać nawierzchnię drogi w odpowiednim stanie".

Przy okazji, dziś przyjrzymy się jak wygląda wjazd do miasta ulicą Krzywoustego i czy jest on bezpieczny dla ruchu, zwłaszcza w zakresie liczby dziur i ich głębokości, a także, czy odpowiada to istniejącemu tam oznakowaniu.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama