Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg z dotacją sportową

W poniedziałek w starostwie podpisano umowy pomiędzy Powiatem Kołobrzeskim a Akademią Piłkarską Kotwica Kołobrzeg. Celem tych umów jest realizacja zadań publicznych w zakresie rozwoju sportu w  powiecie. Zgodnie z uchwałą NR XLV/288/2014 Rady Powiatu w Kołobrzegu z dnia 29 sierpnia 2014 roku, która określa warunki i tryb finansowania rozwoju sportu przez Powiat Kołobrzeski, Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg otrzymała dotację z budżetu powiatu. Dotacja w wysokości 35.000 złotych zostanie przeznaczona na realizację trzech ważnych zadań:

„Kołobrzeg Anchor Cup – Międzynarodowy turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży”, który odbędzie się w dniach 10-12 maja 2024 roku. Kwota dotacji wynosi 15.000,00 złotych.
„Piłka Nożna Moją Pasją – Edukacja i Wychowanie w Sporcie”, z dotacją w kwocie 10.000,00 złotych.
„Gram w Piłkę – Kołobrzeżanie Kołobrzeżanom”, na który przeznaczono 10.000,00 złotych.

Umowy zostały podpisane przez starostę kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego, wicestarostę Jaceka Kuś, prezesa Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg Rafała Łaseckiego oraz wiceprezesa klubu Rubinę Kosmalę. W ramach otrzymanego wsparcia klub będzie kontynuował m.in. udział w grach klasy okręgowej w sezonach piłkarskich 2023/2024 oraz 2024/2025, a także będzie prowadził szkolenia młodzieży poprzez grę w piłkę seniorską. Ponadto, klub będzie organizował turnieje piłkarskie w różnych kategoriach wiekowych oraz festyny sportowe, wspierając w ten sposób zarówno zawodników, jak i mieszkańców naszego powiatu.

Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg swoimi działaniami promuje zdrowy tryb życia, kulturę oraz sport wśród dzieci i młodzieży. Ponadto, prowadzi działalność wychowawczą i edukacyjną, co podkreślił starosta Tomasz Tamborski.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama