Few Clouds

4°C

Kołobrzeg

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024    
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Gdzie się podziały Ptasie Bufety?

Ptasi Bufet, inicjatywa zrealizowana w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego, pojawiła się w Kołobrzegu kilka lat temu. To była szlachetna idea, mająca na celu dostarczanie darmowej karmy dla ptaków. Koszt trzech urządzeń wyniósł 26 tysięcy złotych. Karmniki zostały zamontowane w trzech lokalizacjach: koło szkoły muzycznej, na Skwerze Pionierów oraz przy Kamiennym Szańcu.

Przez dwa lata cieszyły się dużą popularnością, a mieszkańcy chętnie korzystali z możliwości dokarmiania ptaków. Niestety, później okazało się, że nie były regularnie uzupełniane ziarnem i stawały się awaryjne. Dlaczego zniknęły z miasta? Zapytał o to w interpelacji radny Krzysztofa Plewko. Urzędnicy odpowiedzieli : Z powodu dużej awaryjności oraz dewastacji, urządzenia zostały zdemontowane.

Szkoda, że inicjatywa zniknęła, ale stanowi to kolejny przykład na to, że ważne jest, aby projekty realizowane za środki publiczne były starannie monitorowane. Miejmy nadzieję, że w przyszłości pojawią się nowe inicjatywy, które będą działać efektywnie i przynosić korzyść mieszkańcom.

A wy korzystaliście z tych urządzeń?

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama