Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, malinowski, afryka, ultramaratonZbigniew Malinowski wystartował na południu Afryki w 87 edycji Comrades Marathon (89.3 km) z Pietermaritzburga do Durbanu.


Bieg organizowany jest w RPA od 1921 r. z przerwą na działania wojenne w Afryce 1941-1945 r. W kwietniu, kołobrzeżanin startował w 27 Sułtan Marathon des Sables (ok. 270 km) po dzikiej piaszczysto-górzystej Saharze na Północy Afryki (Maroko). Realizując plany biegowe , sportowiec przebiegł już czwarty topowy bieg świata z serii „wielkiego szlema“, do którego zaliczanych jest 6 biegów ultra i arcytrudnych.

Ultramaratończyk z Kołobrzegu z czasem 7:23:34,wybiegał 509 miejsce w klasyfikacji generalnej, 18 w szerokiej kategorii wiekowej 50-59 lat (w kategorii startowało ok. 1400 osób), otrzymując medal ze srebrnego kruszcu.

- Ten dramatyczny górski bieg w zimnie, wietrze i upale, na starcie 4stopnie, na mecie ponad 34 stopnie, ukończyło prawie 12 tysięcy osób w limicie 12 godzin. Do biegu zgłosiło się około 20 tysięcy biegaczy. Europę reprezentowało ponad 300 sportowców, a Polskę 8 ultramaratończyków. Na poboczach drogi stały setki tysięcy kibiców. Zejście „na stronę“ było wprost niemożliwe – opowiada kołobrzeski ultramaratończyk.

 

informacje kołobrzeg, malinowski, afryka, ultramaraton

informacje kołobrzeg, malinowski, afryka, ultramaraton

informacje kołobrzeg, malinowski, afryka, ultramaraton

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama